EFOP-4.1.2-17-2017-00128

A kiskőrösi Bem iskola infrastrukturális fejlesztése

A Kiskőrösi Tankerületi Központ, EFOP-4.1.2-17-2017-00128 azonosító számú „A kiskőrösi Bem iskola infrastrukturális fejlesztése” című projektje magában foglalja a meglévő intézmény korszerűsítését, bővítését, az intézmény működéséhez szükséges eszközök beszerzését, illetve egyéb járulékos beruházási elemeket. A kiírás szerint a beruházás 2019.12.19-ig valósult volna meg, amelynek eredményeként a KT Bem József Általános Iskola Vasvári Pál utcai épületének utcai frontjához 8 új tanterem épül, a meglévő fűtésrendszer további fejlesztése levegő-víz hőszivattyús rendszerre. A felújítás és bővítés eredményeként több új korszerű oktatási eszköz is beszerzésre kerül.

A több mint 4000 nm bruttó alapterületet érintő bővítés, felújítás és fejlesztés eredményeként egy 536 fő kapacitással bíró, korszerű oktatási-nevelési környezet jön létre Kiskőrösön, amely a fenti célok mellett a nyelvi laborral, a szaktantermekkel és az osztálytermekkel, valamint az ehhez kapcsolódó kiszolgáló helyiségekkel hozzájárul az oktatási minőség javításához, az oktatási egyenlőtlenségek és végzettség nélküli iskolaelhagyás mérsékléséhez, a túlzsúfoltság csökkentéséhez.